Hip Hop & Free Style Dans Kursu

Hip Hop Dans Nedir?

1970’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan Hip Hop dansı, funk, jazz ve soul müziklerinden etkilenerek gelişmiş ve şekillenmiştir. İsyan ve başkaldırının dansıdır. Akrobatik boyutta figürleri ile zor ancak eğlenceli bir dans türüdür.

Hip hop dansının büyük bir kısmı yaratıcılık ve doğaçlamadır. Sadece müziğin sizi yönlendirmesine izin verir. Bu, çocuklar için yaratıcılığı ve ifadeyi teşvik etmenin harika bir yoludur.

Hip Hop Dans'ın Faydaları Nelerdir?

  • Daha fazla esneklik sağlar
  • Daha iyi denge kazandırır
  • Artan koordinasyon
  • Kas gelişimi
  • Kendine güven oluşturur
  • Sanatsal ifade
  • Fiziksel aktivite

Hip Hop dans dersleri çocukların sadece enerjileri için değil, sanatsal ifadeleri için de harika bir çıkış sağlar. Dans etmek çok fazla fiziksel aktivite gerektirir ve çocuğunuzun fiziksel olarak daha formda olmasına yardımcı olabilir, ancak hareket yoluyla onlara nasıl zarif olunacağını da öğretir ve koordinasyonlarını ve dengelerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Hip hop dansı her zaman “zorlaşmak” ve “vurmak” ile ilgili değildir, aynı zamanda zarif hareketler gerektirir ve çocuğunuzun yeni yetenekler ve beceriler geliştirmesine yardımcı olacak caz ve hatta lirik dans teknikleri gibi farklı dans stilleri içerir.

Çocukların kendi dans kombinasyonlarını yaratmalarına ve müziğin ritmine geçmelerine izin verir ve duygularını hareketlerle ifade etmelerine izin verir. Dansın fizikselliği ile ilgili olmayan diğer yararları, çocuğunuzun aynı ilgi alanlarına sahip çocuklarla sosyalleşmesine izin vermesi ve dans sınıflarında diğer çocuklarla bağlar oluşturmasına izin vermesidir. Hip hop dansı ve dans dersleri aynı zamanda ailelerinin ve akranlarının önünde gösterilerde sıklıkla yer aldıkları için özgüvene de yardımcı olur.

Bu, içine koydukları sıkı çalışma hakkında güven kazanmalarına ve kendilerini olumlu hissetmelerine yardımcı olacaktır. Dans etme, gerçekten bir kararlılık ve sıkı çalışma duygusunu aşılayabilir ve daha sonra halka açık bir performansta dans ederken bu pozitif takviye alma duygusunu aşabilir.

Çocuklarınız için hip hop dans derslerinin birçok faydası var. Fiziksel olarak formda kalmalarına, kendilerini ifade etmelerine ve benzer ilgi alanlarına sahip diğer çocuklarla tanışmalarına yardımcı olabilir!

Hip Hop Derslerimiz haftada tek gün olup, 1 saat sürmektedir;

Her Cumartesi 17:30-18:30 arasında 5-10 yaş

Her Cumartesi 18:30-19:30 arasında 11-18 yaş 

 

Siz de Hip Hop Derslerimizle ilgili detaylı bilgi ve kayıt olmak için bizi hemen arayın!

Instructor: Süleyman Bölek