HAKKIMIZDA

ETİLER SANAT MERKEZİ
Türkiye’mizin tanınmış solist bale sanatçılarından olan Suna Uğur, ilk klasik bale okulunu 1978’de Akatlar’da kurmuş, 1991’de Etiler’de klasik bale eğitiminin yanı sıra Latin dansları eğitimleri ile dans çalışmalarını sürdürmüştür. 2005’te bale kursuna Etiler Sanat Merkezi olarak devam eden okul, Klasik Bale, Latin ve Salon Dansları, Tango, Hip-Hop ve Piano eğitimlerine; 2006’da taşındığı yeni stüdyolarında Pilates Mat ve Reformer, Modern Bale ve Dans, Latin Aerobik, Zumba, Oryantal, Şan ve Keman derslerini de ilave etmiştir.
Klasik Bale eğitimini Royal Academy of Dance (RAD/İngiltere) bale müfredatını uygulayarak veren bale ve dans okulumuzun bale eğitim kadrosunu ayrıca Cecchetti ve Vaganova bale tekniklerinde uzman, profesyonel bale sanatçıları oluşturmaktadır. RAD bale sertifikaları belirli zamanlarda Türkiye’ye davet edilen RAD eğitmenlerinin yaptığı bale sınavları sonucu başarılı bulunan bale öğrencilerine verilmektedir. Bale öğrencileri bireysel kabiliyetlerine göre bir sonraki bale seviyesine girmeye hak kazanıyorlar. Öğrencilerin bireysel kabiliyetlerine göre, bir sonraki RAD Bale sınıflarında veya Konservatuvar Bale veya Modern Bale ve Dans derslerinde gerekecek ileri seviyedeki bale hareketleri için gerekirse bale programlarına özel dersler (Point Work, Stretching, Pilates, Pas de Deux) ilave edilmektedir. 
ESM Bale Dans Pilates’te amatör dans hedefleri olandan, konservatuvar öğrencisine veya profesyonel dansçılara kadar her yaştan ve her seviyeden dansçıya, bireye özel teknik bale ve diğer dans dersleri verilmektedir. Reklam, tanıtım, gösteri veya sosyal amaçlı dans etkinliklerinde ve kliplerde kaliteli koreografi ve dansçı organizasyonları yapabilecek, çeşitli dans yelpazesi sunabilecek, bilgili, tecrübeli eğitmen ve dansçı kadromuz ile hizmete hazırız.
ESM Bale Dans Pilates Okulu'nun 90m² ve 40m²’lik dansa uygun esnek zeminli ve havalandırmalı iki bale ve dans stüdyosu bulunmaktadır. 
ESM Bale Dans Pilates Okulu’nun ulaşımı; Büyükdere Caddesi’ne, Levent Metrosu’na yakınlığı ve Kanyon AVM’nin yan kapısı karşısında olması dolayısıyla kolay olup, kapalı ve açık otoparklarımız mevcuttur.

BALE VE DANS OKULU SEÇERKEN
ESM Bale Dans Pilates Okulu, kendini nitelikli bale ve dans eğitimine adamıştır. Gayemiz, öğrencilerimize sağlam bir bale temeli oluştururken, onlara sadece teknik üstünlükler kazandırmak değil, baleyi keyif alarak yapmaya ve sevmeye yöneltmektir. Bu sebepten ESM’de emniyetli bir yaklaşımla bale teknik öğretilirken, balenin artistik özelliğine büyük önem verilir.
Misyonumuz, balede ve eğitim programımızdaki diğer danslarda ve derslerde ‘Doğru, sağlam ve keyifli eğitim veren bir okul olarak iz bırakıp ömür boyu hatırlanmaktır.

NEDEN ESM BALE? 
Her bale okulunun aynı olmadığını düşünerek velilerin veya bale ve dans öğrencilerinin aşağıdaki özelliklere dikkat etmesini öneririz: 
Eğitim kadrosu tutkulu, ciddi ve profesyonel tecrübelere sahip mi?
Bale eğitimi programları, öğrencilerin RAD sertifikası, konservatuvara hazırlık ve yıl sonu gösterisi gibi ciddi hedeflere yönelik gelişmeleri için planlanıyor mu?
Bunları değerlendirmek için incelediğiniz bale okulunun ileri seviye öğrencilerini ders esnasında görmenizi öneririz.
Bale, dans okulu ve çevresi güvenli ve temiz mi?
Dış kapı sadece içeriden açılabilmeli, küçükler için çocuk kilidi olmalı, ayrı acil çıkış kapısı olmalıdır. Bale dersi esnasında girişte bir görevli her an yardıma hazır bulunmalıdır.
Bale ve dans zemini, diğer spor dallarında olduğu gibi eklem yerlerine, omuriliğe ve kemiklere en az yük bindirecek esneklikte ve bale ve dans hareketlerinin doğru ve güvenle yapılabilmesi için kontrollü kayganlıkta hazırlanmalıdır. Doğru esneklik ancak özel zemin altyapısı ile temin edilir. Zeminin yüzer-yaylı sistem, altyapı üzerine masif ağaç olması statik, elektriksiz ve sessiz olması bakımından tercih edilmelidir.
Havalandırma bale, dans ve pilates çalışmalarına uygun olmalıdır.
Kalabalık sınıflar dersin kalitesini düşürebilir bu yüzden bale derslerindeki, dans ve pilates sınıflarındaki öğrenci sayısı sınırlı tutulmalıdır.
Ulaşım ve otopark kolaylıkları olmalıdır.